میتسوبیشی

میتسوبیشی
میتسوبیشی موتورز، شرکت خودروسازی ژاپنی است، که به‌عنوان شانزدهمین خودروساز بزرگ جهان از لحاظ شمار خودروهای تولیدی محسوب می‌شود. این شرکت بخشی از گروه صنعتی میتسوبیشی به‌شمار می‌آید، که در گذشته بزرگترین گروه صنعتی ژاپن بود. ویکی‌پدیا
مدیر اجراییOsamu Masuko (۲۶ ژوئن ۲۰۱۴–)
قیمت سهام7211 (TYO) ۷۱۸ ؜¥ ۱٫۰۰ (‎٪ ۰٫۱۴)
خرداد ۴،‏ ۱۵:۰۰ (+۹ گرینویچ) - سلب مسئولیت
تأسیس۱۹۱۷ اکتبر

میتسوبیشی موتورز، (به ژاپنی三菱自動車工業株式会社شرکت خودروسازیژاپنی است، که به‌عنوان شانزدهمین خودروساز بزرگ جهان از لحاظ شمار خودروهای تولیدی محسوب می‌شود. این شرکت بخشی از گروه صنعتی میتسوبیشی به‌شمار می‌آید، که در گذشته بزرگترین گروه صنعتی ژاپن بود.

میتسوبیشی موتورز در سال ۱۹۷۰ در بخش خودروی صنایع سنگین میتسوبیشیبنیان‌گذاری شد. دفتر مرکزی این شرکت در میناتو، توکیو قرار دارد و سهام آن در بازاربورس توکیو مبادله می‌شود. شرکت میتسوبیشی موتورز مالک باشگاه فوتبال اوراوا رد دایموندز می‌باشد.

میتسوبیشی موتورز در سال 2012 تنها کارخانه‌ی تولید خود در اروپا و در کشور هلند را به قیمت تنها یک یورو واگذار کرد.

میتسوبیشی موتورز در سال 2016 به دنبال کاهش شدید فروش خود در کشور آمریکا، تنها کارخانه‌ی تولید خود در این کشور را واگذار کرد. 

میتسوبیشی موتورز در سال 2016، 34% از سهام خود را که بیشترین سهم موجود در اختیار یک نفر است به شرکت رقیب خود "نیسان" واگذار کرد. با این مقدار سهم، نیسان کنترل میتسوبیشی را به دست گرفت. قابل ذکر است که قبل از این واگذاری، با برملا شدن تقلب میتسوبیشی در خصوص مقدار مصرف سوخت، ارزش سهام این شرکت به شدت افت کرده بود.هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.